Rolety nakładkowe

Rolety te mają zastosowanie przy montażu okien w budynkach nowobudowanych jak również przy wymianie okien w budynkach starszych gdzie wnęki okienne są zwykle wyższe. Skrzynkę i prowadnice rolety montuje się na okno i cały zestaw zabudowuje się w otwór okienny. Przyśpiesza to czas montażu, jest rozwiązaniem najbardziej szczelnym i przez to energooszczędnym. Skrzynka i prowadnice mogą zostać zakryte w momencie wykańczania elewacji a to poprawia estetykę i bezpieczeństwo. Rolety posiadają klapy rewizyjne od strony mieszkania pozwalające w każdej chwili dostać się do mechanizmu rolety.

Pancerz rolety składa się z aluminiowych lameli wypełnionych pianką PU, co zwiększa izolacyjność zestawu okno-roleta a w efekcie prowadzi do oszczędności energii cieplnej zimą. Latem pozwalają osłonić pomieszczenie od słońca przez co zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu . Niebagatelną sprawą jest również zwiększenie bezpieczeństwa obiektu oraz poczucia intymności w swoim domu.

Rolety mogą posiadać napęd ręczny, mechaniczny - korba lub elektryczny - silnik sterowany np. na pilot lub zegar sterujący.

Dla tych klientów którzy już wymienili okna lub nie ma możliwości zabudowy rolet nakładkowych mamy ofertę rolet mocowanych do elewacji. Skrzynki do których zwija się pancerz mają kształt kwadratowy lub owalny. Można je mocować we wnękach okiennych lub po obrysie otworu okiennego.

W naszej ofercie posiadamy również osłony przeciwsłoneczne:

  • roletki materiałowe do okien
  • markizy
  • żaluzje zewnętrzne